Lambdasond
CITROËN BERLINGO, BERLINGO Skåp, C3 II, C3 Picasso »
3 613:-
Spara 29%
st inkl moms
Lambdasond

Lambdasond

 
I lager hos vår leverantör, 3-6 dagars leverans
Endast 29 kr i frakt, oavsett storlek!
Marknadspris ca 5 058 kr
Du sparar: 1 445 kr
Delbetalning från 155:- / mån
Skruvat & Klart
från:
4 312 kr
Totalpris inkl. montering på verkstad

Generell produktinformation

För att lambdasonden säkert ska passa din bil, kontrollera följande innan köp:

Behöver du en reglersond eller en diagnossond?
Reglersonden är den som sitter på grenröret alternativt precis efter grenröret på bilen.
Diagnossonden sitter monterad på katalysatorn alternativt strax efter katalysatorn.

Alla bilar är inte utrustade med en diagnossond, en tumregel är att bilar producerade efter år 2000 har en diagnossond.

Att från/till angivet årtal/datum som står angivet i informationen för lambdasonden stämmer med din bils tillverkningsperiod.

Om du är osäker, kontrollera även att det angivna Bosch/originalnumret stämmer överens med det nummer som står på bilens nuvarande Lambdasond.

Vid montering bör Lambdasondens kablar inte lödas samman med bilens utan annan skarvmetod rekommenderas.

Produktinformation

Rekommenderad bytesintervall [km]250000
Längd (mm)320
Antal kablar5
CITROEN BERLINGO 1.6 VTi 120 11.2009-
CITROEN BERLINGO 1.6 VTi 95 07.2010-
CITROEN BERLINGO Skåp 1.6 VTi 120 11.2009-
CITROEN BERLINGO Skåp 1.6 VTi 95 07.2010-
CITROEN C3 II 1.4 LPG 06.2013-
CITROEN C3 II 1.4 VTi 11.2009-
CITROEN C3 II 1.4 VTi 95 11.2009-
CITROEN C3 II 1.6 VTi 120 11.2009-
CITROEN C3 Picasso 1.4 VTi 95 02.2009-
CITROEN C3 Picasso 1.4 VTi 95 LPG 01.2012-
CITROEN C3 Picasso 1.6 VTi 120 02.2009-
CITROEN C4 Coupé 1.6 VTi 120 07.2008-07.2011
CITROEN C4 Grand Picasso I 1.6 VTi 120 07.2008-
CITROEN C4 Grand Picasso II 1.6 VTi 120 09.2013-
CITROEN C4 I 1.6 VTi 120 07.2008-07.2011
CITROEN C4 II 1.4 VTi 95 11.2009-
CITROEN C4 II 1.6 VTi 120 11.2009-
CITROEN C4 II 1.6 VTi 120 LPG 09.2011-
CITROEN C4 Picasso I 1.6 VTi 120 07.2008-08.2013
CITROEN C4 Picasso II 1.6 VTi 120 02.2013-
CITROEN C5 III 1.6 VTi 120 07.2010-
CITROEN C5 III Break 1.6 VTI 120 07.2010-
CITROEN DS3 1.4 VTi 95 04.2010-
CITROEN DS3 1.4 VTi 95 LPG 08.2012-
CITROEN DS3 1.4 VTi 98 11.2009-
CITROEN DS3 1.6 VTi 120 04.2010-
CITROEN DS3 Cabriolet 1.6 VTi 120 01.2013-
CITROEN DS4 1.6 VTi 120 04.2011-
MINI MINI Cabriolet Cooper 03.2009-
MINI MINI CLUBMAN Cooper 10.2007-12.2013
MINI MINI CLUBMAN One 03.2009-02.2010
MINI MINI Cooper 10.2006-02.2012
MINI MINI One 03.2009-03.2010
MINI MINI One 11.2006-03.2010
PEUGEOT 2008 1.6 VTi 03.2013-
PEUGEOT 207 1.4 16V 06.2007-
PEUGEOT 207 1.4 16V 10.2009-
PEUGEOT 207 1.6 09.2007-12.2013
PEUGEOT 207 1.6 16V VTi 02.2007-
PEUGEOT 207 CC 1.6 09.2010-12.2011
PEUGEOT 207 CC 1.6 16V 02.2007-
PEUGEOT 207 SW 1.4 16V 06.2007-
PEUGEOT 207 SW 1.4 16V 11.2009-
PEUGEOT 207 SW 1.6 16V 06.2007-
PEUGEOT 208 1.4 GPL 10.2013-
PEUGEOT 208 1.4 VTi 03.2012-
PEUGEOT 208 1.6 03.2012-
PEUGEOT 3008 1.6 VTi 06.2009-
PEUGEOT 308 1.4 16V 09.2007-
PEUGEOT 308 1.4 16V 12.2009-
 
Rekommenderas
Populära produkter i vald kategori: