Vattenpump
DAEWOO ESPERO, OPEL ASCONA C, ASCONA C Halvkombi »
380:-
Spara 29%
st inkl moms
Vattenpump

Vattenpump

 
I lager hos vår leverantör, 3-6 dagars leverans
Endast 29 kr i frakt, oavsett storlek!
Marknadspris ca 532 kr
Du sparar: 152 kr
Delbetalning från 17:- / mån
Skruvat & Klart
från:
2 516 kr
Totalpris inkl. montering på verkstad

Generell produktinformation

Vattenpump producerad i slittåligt material med hög kvalitet.
Rekommendation är att byta vattenpumpen i samband med kamremsbyte.

Produktinformation

Till chassinummer12387789
Till chassinummer14054370
Till motornummer14054370
Till chassinummer14058655
Till chassinummer14237769
Till chassinummer1427769
Till chassinummer14391114
Tandantal21
Remskivor ø (mm)62,3
Impellerdiameter [mm]64,5
VäxellådstypAutomat
VäxellådstypManuell växellåda
RemskivorMed remskiva
DAEWOO ESPERO 1.8 02.1995-06.1999
DAEWOO ESPERO 1.8 02.1995-09.1999
DAEWOO ESPERO 2.0 02.1995-06.1999
OPEL ASCONA C 1.6 09.1981-09.1987
OPEL ASCONA C 1.6 S 09.1981-08.1986
OPEL ASCONA C 1.8 i 09.1982-08.1986
OPEL ASCONA C Halvkombi 1.6 S 09.1981-08.1986
OPEL ASCONA C Halvkombi 1.8 i 09.1982-08.1986
OPEL KADETT E 1.6 i KAT 09.1986-08.1991
OPEL KADETT E 1.6 S 09.1986-08.1991
OPEL KADETT E 1.8 09.1987-08.1990
OPEL KADETT E Cabriolet 1.6 i 07.1989-02.1993
OPEL KADETT E Cabriolet 1.6 i KAT 10.1987-02.1993
OPEL KADETT E Combo 1.6 09.1986-12.1991
OPEL KADETT E Halvkombi 1.6 i KAT 09.1986-08.1991
OPEL KADETT E Halvkombi 1.6 S 09.1986-08.1991
OPEL KADETT E Kombi 1.6 09.1986-08.1991
OPEL KADETT E Kombi 1.6 i KAT 09.1986-08.1991
 
Rekommenderas
Populära produkter i vald kategori: